Schronisko dla osób bezdomnych w Radzyniu Podlaskim mieści się   przy ul. Brzostówieckiej 2.  Jest dobrze przygotowane do  okresu ochronnego. Na chwilę obecną jest  w stanie zapewnić całodobowy  pobyt dla 21 podopiecznych(osób bezdomnych – tylko mężczyzn, nie mających schronienia). W roku 2014 wykonano remont dachu z ociepleniem, w okresie letnim 2015 roku  wykonano  elewację dwóch ścian schroniska  i tym samym uzupełniono kompleksowo docieplenie  prawie całego budynku, oraz zaadaptowano  jedno pomieszczenie  do zamieszkania. Eksploatacja budynku  w nadchodzącym sezonie grzewczym po wykonaniu ocieplenia powinna przynieść oczekiwane efekty w postaci niższych rachunków. Aby spełnić określony standard pomieszczeń budynku schroniska (przystosować pomieszczenia  do warunków mieszkalnych normalnych ludzi)  planowane jest ułożenie płytek  w miejsce mocno zużytej  wykładziny. Oczywiście jest to uwarunkowane  środkami w budżecie MOPS na rok 2016. W przyszłości przewidziany jest całodobowy monitoring osób wchodzących i wychodzących z obiektu.

Zapotrzebowanie na pomoc osobom bezdomnym stale wzrasta  gdyż trafiają do schroniska osoby z eksmisji, osoby uzależnione oraz  przebywające na własne życzenie.

Warunkiem   zamieszkania w schronisku jest bezwzględne przestrzeganie  Regulaminu Schroniska-zachowanie całkowitej abstynencji, utrzymywanie porządku oraz przestrzeganie bezpieczeństwa pożarowego. W obecnej chwili w schronisku zamieszkuje 10 osób ,które mają zapewnione ciepło, pościel, łóżko, ciepłą wodę oraz posiłki w barze „Relax”.  W okresie ochronnym tj. od dnia 01 listopada 2015r. do 30 marca 2016r. w schronisku mogą znaleźć schronienie  również osoby bezdomne będące  pod wpływem alkoholu (nocleg w wydzielonym miejscu). W okresie ochronnym wspólnie z przedstawicielami Wydziału Prewencji KPP  przeprowadzane są niezapowiadane kontrole pod względem zachowania abstynencji.

 

REGULAMIN SCHRONISKA:

http://mopsradzyn.naszops.pl/img/upload/files/531529323617-1.pdf